Jesteś tutaj: Strona główna > Archiwum
  

Archiwum

Komunikat dla pacjentów Instytutu Hematologii i Transfuzjologii

2018-06-14

W związku z okresem urlopowym, w miesiącach: lipiec i sierpień, Oddział Leczenia Dziennego Instytutu przy ul. Chocimskiej 5 będzie nieczynny.

Pacjenci  będą przyjmowani w Oddziale Leczenia Dziennego w siedzibie Instytutu przy ul. I. Gandhi 14.

Za wynikające z tego niedogodności przepraszamy.

Więcej

Mechanizm umożliwiający sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych

2018-06-07

Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, jako beneficjent projektu POIS.09.02.00-00-0057/16-00, Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, pn. „Wsparcie diagnostyki i leczenia schorzeń onkologicznych w Instytucie Hematologii”, informuje o funkcjonowaniu mechanizmu umożliwiającego sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych.

 Mechanizm ten został opracowany i udostępniony przez Instytucję Zarządzającą i stanowi narzędzie informatyczne umożliwiające przekazanie informacji o podejrzeniu wystąpienia nieprawidłowości lub nadużycia finansowego w szczególności poprzez:

 1)   specjalny adres e-mail: nadużycia.POIS@mir.gov.pl

 lub

 2)   elektroniczny system zgłoszeń za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej: www.pois.gov.pl/nieprawidlowosci

Więcej

Wyróżnienie podczas Gali Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hemofilię

2018-05-29

Z przyjemnością informujemy, że Pan prof. dr. hab. n. med. Jerzy Windyga i Pan dr n. med. Andrzej Misiak otrzymali wyróżnienia za pomoc, opiekę i zaangażowanie na rzecz chorych na hemofilię i pokrewne skazy krwotoczne, podczas  Gali z okazji 30-lecia Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hemofilię, która odbyła się 16 maja 2018 r. w Warszawie. Serdecznie gratulujemy!

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem: 30 lat Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hemofilię: walka o lepsze leczenie

tl_files/Abscipien/fot_30-lecie PSCH.jpg

Więcej

X edycja Konkursu INNOWATOR MAZOWSZA - Młoda Innowacyjna Firma i Innowacyjny Młody Naukowiec

2018-04-06

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że trwa X edycja Konkursu INNOWATOR MAZOWSZA, który objęty jest honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Innowator Mazowsza to Konkurs promujący nowatorskie rozwiązania w biznesie i nauce na Mazowszu. Ideą Konkursu jest promowanie kultury kreatywności i ducha przedsiębiorczości. Konkurs adresowany jest m.in. do młodych, twórczo myślących, kreatywnych naukowców, których prace doktorskie zawierają innowacyjne rozwiązania nadające się do zastosowania w praktyce gospodarczej.

Wiecej szczegółowych informacji znajduje się pod linkiem:
oraz

 

Więcej

Dzień 30 marca 2018 r. jest dniem wolnym od pracy zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Instytutu Hematologii i Transfuzjologii

2018-03-26

Dyrekcja Instytutu Hematologii i Transfuzjologii  uprzejmie informuje, że dzień 30 marca 2018 r. jest dniem wolnym od pracy zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Instytutu Hematologii i Transfuzjologii Nr 36/2017 z dnia 15 listopada 2017 r. W związku z powyższym, w siedzibie Instytutu przy ul. I. Gandhi 14 oraz przy ul. Chocimskiej 5 w dniu 30 marca 2018 r. nieczynne będą: Przychodnie specjalistyczne, Zakłady naukowe, Pracownie, Apteka oraz Administracja.

Więcej

Nominacja profesorska dla Pana Krzysztofa Jamroziaka

2018-03-09

Z przyjemnością informujemy, że Pan dr hab. n. med. Krzystof Jamroziak, kierownik Oddziału Chorób Układu Chłonnego Kliniki Hematologii Instytutu Hematologii i Transfuzjologii odebrał w dniu 7 marca 2018 r. w Belwederze nominację profesorską od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy. W imieniu pracowników Instytutu Hematologii i Transfuzjologii serdecznie Panu Profesorowi gratulujemy

Więcej

List intencyjny o współpracy z WUM

2018-03-05

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 28.02.2018 Dyrektor Instytutu Hematologii i Transfuzjologii, Prof. Ewa Lech-Marańda i Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego JM Prof. Mirosław Wielgoś, w obecności Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Pani Katarzyny Głowali, podpisali list intencyjny o zacieśnieniu współpracy i integracji działań obu jednostek. Planowana współpraca obejmować będzie szerokie spektrum zagadnień, począwszy od prowadzonych wspólnie prac naukowo-badawczych, poprzez wzajemne wspomaganie się w działalności leczniczej oraz współpracę w wybranych elementach dydaktyki, zarówno w odniesieniu do studiów przeddyplomowych, jak i kształcenia podyplomowego. Wspólna inicjatywa Instytutu i Uniwersytetu pozwoli na kontynuację obecnie prowadzonej współpracy oraz stworzy dodatkowe możliwości jej dalszego rozszerzania na nowe obszary z zakresu hematologii i dziedzin pokrewnych

Więcej

Pani mgr Beata Lichocka Zastępcą Dyrektora ds. Zarządzania i Finansów Instytutu Hematologii i Transfuzjologii

2018-01-05

Decyzją Ministra Zdrowia, Pani mgr Beata Lichocka z dniem 23 grudnia 2017 r. została powołana na stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. Zarządzania i Finansów Instytutu Hematologii i Transfuzjologii.

 

Więcej

Ranking Szpitali 2017 „Bezpieczny Szpital Przyszłości”

2018-01-02

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż po raz kolejny  Instytut Hematologii i Transfuzjologii stanął na podium Rankingu Szpitali 2017 „Bezpieczny Szpital Przyszłości” i został wyróżniony w kilku kategoriach. Instytut zajął I miejsce w Polsce w kategorii „Szpitale zabiegowe monospecjalistyczne bez onkologicznych”, III miejsce w Polsce w kategorii „Sieć – szpitale ogólnopolskie” oraz  III miejsce w Rankingu Szpitali 2017 w województwie mazowieckim.

Więcej

Nagroda im. Hilarego Koprowskiego dla zespołu prof. Przemysława Juszczyńskiego

2017-12-20

Z ogromną przyjemnością informujemy, że zespół prof. Przemysława Juszczyńskiego został wyróżniony nagrodą im. Hilarego Koprowskiego, przyznawaną corocznie przez Polskie Towarzystwo Onkologiczne za cykl najlepszych prac naukowych z obszaru onkologii powstałych w polskich laboratoriach. Zespołowi gratulujemy!

Więcej

Archiwum

Wróć