Jesteś tutaj: Strona główna > Archiwum
  

Archiwum

Ogólnodostępna platforma e-learning

2019-06-14

Serdecznie zapraszamy do grona użytkowników ogólnodostępnej platformy e-learning pod adresem www.krwiolecznictwo-szkolenia.edu.pl 
Platforma ma już ponad 1800 uczestników!
Umożliwia prowadzenie na odległość szkolenia z zakresu krwiolecznictwa, jako działanie wspierające proces kształcenia zawodowego. Zachęcamy członków Komitetów Transfuzjologicznych, osoby bezpośrednio zaangażowane w nadzór nad krwiolecznictwem w podmiotach leczniczych oraz wszystkie osoby uczestniczące w procesach krwiolecznictwa do logowania się na platformę. Platforma obejmuje trzy ścieżki szkolenia:

  • dla lekarzy
  • dla pielęgniarek i położnych
  • dla diagnostów

Dla uczestników szkoleń, którzy ukończą kurs i zaliczą test końcowy przewidziane są Certyfikaty i punkty edukacyjne.  Dotychczas wydano 500 takich Certyfikatów. 

Więcej

Życzenia z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy

2019-06-13

Z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy, obchodzonego corocznie w dniu 14 czerwca, Minister Zdrowia oraz Instytut Hematologii i Transfuzjologii składają wyrazy wdzięczności za ofiarowanie własnej krwi dla ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka.

Z okazji Swiatowego Dnia  Krwiodawcy, obchodzonego corocznie w dniu 14 czerwca, sktadam wyrazy wdzi cznosci  za  ofiarowanie wtasnej krwi dla ratowania zdrowia i zycia drugiego cztowieka

Więcej

Pan dr Bartosz Puła wśród 10-ciu finalistów konkursu Supertalenty w Medycynie 2019

2019-06-10

Z przyjemnością informujemy, że Pan dr n. med. Bartosz Puła znalazł się wśród 10-ciu finalistów konkursu Supertalenty w Medycynie 2019.

Więcej

Ogólnodostępna platforma e-learning

2019-05-27

Opracowana przez Instytut Hematologii i Transfuzjologii w ramach realizacji finansowanego przez Ministra Zdrowia programu polityki zdrowotnej pn. „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczpospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020.” ma już ponad 1500 kont aktywnych i 381 wydanych Certyfikatów.
Przypominamy, że Platforma dedykowana jest członkom Komitetów Transfuzjologicznych, osobom bezpośrednio zaangażowanym w nadzór nad krwiolecznictwem w podmiotach leczniczych oraz wszystkim osobom uczestniczącym w procesach krwiolecznictwa. Powstała w celu prowadzenia na odległość szkoleń z zakresu krwiolecznictwa, jako działanie wspierające proces kształcenia zawodowego.
Platforma obejmuje trzy ścieżki szkolenia:

  • dla lekarzy
  • dla pielęgniarek i położnych
  • dla diagnostów

Dla uczestników szkoleń, którzy ukończą kurs i zaliczą test końcowy przewidziane są Certyfikaty i punkty edukacyjne.

Więcej

26. Międzynarodowe Warsztaty na temat nadzoru i badań przesiewowych patogenów krwiopochodnych

2019-05-21

Organizatorzy - Międzynarodowe Stowarzyszenie Frakcjonowania Osocza (IPFA), Instytut Paul-Ehrlicha (PEI) oraz Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie z przyjemnością zapraszają na 26. Międzynarodowe Warsztaty na temat „Nadzoru i badań przesiewowych patogenów krwiopochodnych”. Warsztaty odbędą się w Krakowie w dniach 22 i 23 maja 2019 r. w Doubletree by Hilton Kraków Hotel & Convention Center na ulicy Dąbskiej 5 w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym spotkaniu.

Więcej

Projekt e-krew

2019-05-07

Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie został instytucją nadzorującą realizację oraz partnerem projektu e-krew.
e-krew to realizowany przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia projekt budowy systemu informatycznego, odpowiadający na potrzeby:
•    dawców i kandydatów na dawców krwi,
•    podmiotów wykonujących działalność leczniczą, które wykorzystują krew i jej składniki w celach leczniczych,
•    centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa, które bezpośrednio realizują działania związane z publiczną służbą krwi –  pobranie, badanie, preparatyka oraz dystrybucja krwi i jej składników,
•    instytucji nadzorujących system publicznej służby krwi: Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Centrum Krwi, Instytutu Hematologii i Transfuzjologii.

Więcej

Przypomnienie o możliwości korzystania z ogólnodostępnej platformy e-learning

2019-04-26

Przypominamy o możliwości korzystania z ogólnodostępnej platformy e-learning opracowanej przez Instytut Hematologii i Transfuzjologii w ramach realizacji finansowanego przez Ministra Zdrowia programu polityki zdrowotnej pn. „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczpospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020.”
Celem projektu jest prowadzenie na odległość szkoleń z zakresu krwiolecznictwa, jako działanie wspierające proces kształcenia zawodowego.

Więcej

Serdecznie zachęcamy do korzystania z ogólnodostępnej platformy e-learning

2019-03-25

Serdecznie zachęcamy do korzystania z ogólnodostępnej platformy e-learning opracowanej przez Instytut Hematologii i Transfuzjologii w ramach realizacji finansowanego przez Ministra Zdrowia programu polityki zdrowotnej pn. „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczpospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020.”

Więcej

Wstrzymane przyjęcia pacjentów pierwszorazowych

2019-03-19

Ze względów epidemiologicznych wstrzymuje się przyjęcia chorych pierwszorazowych do Kliniki Hematologii do dnia 31.03.2019r

Dr med. Kazimierz Hałaburda

Zastępca Dyrektora  Instytutu Hematologii i Transfuzjologii

Ds. Lecznictwa

Więcej

Wyniki głosowania z wyborów uzupełniających do Rady Naukowej

2019-02-22

Instytut Hematologii i Transfuzjologii informuje, że w wyniku wyborów uzupełniających do Rady Naukowej IHiT IX Kadencji wybrana została Pani dr hab. n. med. Barbara Nasiłowska - Adamska.

Więcej

Archiwum

Wróć