Jesteś tutaj: Strona główna > Archiwum
  

Archiwum

Już ponad 700 uczestników na platformie e-learningowej

2019-02-06

Z przyjemnością informujemy, że nasza ogólnodostępna platforma e-learning uruchomiona pod adresem www.krwiolecznictwo-szkolenia.edu.pl ma już ponad 700 uczestników!

Za jej pośrednictwem prowadzimy na odległość szkolenia z zakresu krwiolecznictwa, jako działanie wspierające proces kształcenia zawodowego. Z tego względu zachęcamy członków Komitetów Transfuzjologicznych, osoby bezpośrednio zaangażowane w nadzór nad krwiolecznictwem w podmiotach leczniczych oraz wszystkie osoby uczestniczące w procesach krwiolecznictwa do logowania się na naszą platformę. Przypominamy, że platforma obejmuje trzy ścieżki szkolenia:

  • dla lekarzy
  • dla pielęgniarek i położnych
  • dla diagnostów

Dla uczestników szkoleń, którzy ukończą kurs i zaliczą test końcowy przewidziane są Certyfikaty i punkty edukacyjne. Wydano już 50 takich Certyfikatów. 

Przypominamy, że platforma została opracowana przez Instytut Hematologii i Transfuzjologii w ramach realizacji finansowanego przez Ministra Zdrowia programu polityki zdrowotnej pn. „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczpospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020.”

Serdecznie zapraszamy do grona jej użytkowników!

Więcej

Uroczyste przekazanie sprzętu medycznego

2019-02-04

W dniu 25 stycznia 2019 r. w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu medycznego – aparatu EKG oraz pomp infuzyjnych.

Fundatorem aparatu EKG  jest szkoła No bell Education Centre z Konstancina-Jeziornej. Środki finansowe na zakup powyższego sprzętu zebrano podczas aukcji charytatywnej w ramach Dnia Życzliwości organizowanego w szkole już po raz dziewiąty.

Aparat EKG został przekazany przez reprezentację uczniów i ich nauczycielkę Panią Magdalenę Ołdakowską na ręce Dyrektor IHIT – Pani Prof. dr hab. n. med. Ewy Lech-Marańdy. Sprzęt będzie służył w Klinice Hematologii.

W wydarzeniu brała również udział firma Medicart Healthcare Sp. z o.o., która poprzez Fundację na Rzecz Chorych z Chorobami Krwi przekazała Instytutowi 32 pompy infuzyjne. Sprzęt trafi do Kliniki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Metabolicznej, Kliniki Chirurgii Naczyniowej, Kliniki Zaburzeń Hemostazy i Chorób Wewnętrznych, Kliniki Hematologii oraz Oddziału Leczenia Dziennego.

W uroczystym spotkaniu wzięli udział pracownicy Instytutu, w tym profesorowie obdarowanych klinik, lekarze oraz pielęgniarki. Podczas spotkania Pani Dyrektor Ewa Lech-Marańda w imieniu pracowników IHIT przekazała Fundatorom dyplomy z podziękowaniem za zaangażowanie i zakup sprzętu na rzecz pacjentów Instytutu.

Więcej

Ogólnodostępna platforma e-learningowa

2019-01-14

UWAGA:  dotyczy ogólnodostępnej platformy e-learning opracowanej przez Instytut Hematologii i Transfuzjologii w ramach realizacji finansowanego przez Ministra Zdrowia programu polityki zdrowotnej pn. „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczpospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020.”

Z przyjemnością informujemy, że nasza platforma uruchomiona pod adresem:

www.krwiolecznictwo-szkolenia.edu.pl ma już ponad 500 uczestników !

Celem jest prowadzenie na odległość szkoleń z zakresu krwiolecznictwa, jako działanie wspierające proces kształcenia zawodowego, dlatego zachęcamy członków Komitetów Transfuzjologicznych, osoby bezpośrednio zaangażowane w nadzór nad krwiolecznictwem w podmiotach leczniczych oraz wszystkie osoby uczestniczące w procesach krwiolecznictwa do logowania się na naszą platformę. Przypominamy, że platforma obejmuje trzy ścieżki szkolenia:

  • dla lekarzy
  • dla pielęgniarek i położnych
  • dla diagnostów

Dla uczestników szkoleń, którzy ukończą kurs i zaliczą test końcowy przewidziane są Certyfikaty i punkty edukacyjne.

Serdecznie zapraszamy do grona użytkowników platformy !

Więcej

Ranking Szpitali 2018

2018-12-20

Z przyjemnością informujemy, że Instytut Hematologii i Transfuzjologii po raz kolejny stanął na podium Rankingu Szpitali 2018 „Bezpieczny Szpital Przyszłości” i został wyróżniony w kilku kategoriach. Instytut zajął:

I miejsce w Polsce w kategorii „Sieć – szpitale ogólnopolskie”

I miejsce w Polsce w kategorii „Szpitale zabiegowe monospecjalistyczne bez onkologicznych”,

oraz II miejsce w Rankingu Szpitali 2018 w województwie mazowieckim.

 

Więcej

Wyróżnienie dla Profesora Przemysława Juszczyńskiego podczas uroczystości wręczenia Nagród Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

2018-12-07

Z przyjemnością informujemy, że Prof. dr. hab. n. med. Przemysław Juszczyński z Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w dniu 3 grudnia 2018 otrzymał jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień polskiej nauki - Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe.

Prof. dr. hab. n. med. Przemysław Juszczyński otrzymał nagrodę za badania dotyczące mechanizmów patogenetycznych chłoniaków B-komórkowych, w szczególności dotyczących roli kinazy SYK w przewodzeniu sygnału receptora B-komórkowego w najczęstszym typie chłoniaka u dorosłych – chłoniaku rozlanym z dużych komórek B. Badania te scharakteryzowały szczegółowo mechanizmy odpowiadające za cytotoksyczność inhibitorów SYK.

Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy!

Więcej

Ruszyła ogólnopolska platforma e-learningowa

2018-12-06

Z przyjemnością informujemy, że pod adresem:

www.krwiolecznictwo-szkolenia.edu.pl

uruchomiona została nowa ogólnodostępna platforma e-learning opracowana przez Instytut Hematologii i Transfuzjologii w ramach realizacji finansowanego przez Ministra Zdrowia programu polityki zdrowotnej pn. „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczpospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020.”

Celem projektu jest prowadzenie na odległość szkoleń z zakresu krwiolecznictwa, jako działanie wspierające proces kształcenia zawodowego.

Platforma dedykowana jest członkom Komitetów Transfuzjologicznych, osobom bezpośrednio zaangażowanym w nadzór nad krwiolecznictwem w podmiotach leczniczych oraz wszystkim osobom uczestniczącym w procesach krwiolecznictwa. Platforma obejmuje trzy ścieżki szkolenia:

  • dla lekarzy
  • dla pielęgniarek i położnych
  • dla diagnostów

Dla uczestników szkoleń, którzy ukończą kurs i zaliczą test końcowy przewidziane są Certyfikaty i punkty edukacyjne.

Serdecznie zachęcamy do korzystania z platformy!!!

Więcej

Historie chorób z lat 1996 - 1997

2018-12-06

Instytut Hematologii i Transfuzjologii uprzejmie informuje, że historie chorób z lat 1996 – 1997 zostaną zniszczone z powodu zakończenia ustawowego, 20-letniego okresu ich przechowywania. Do 5 stycznia 2019 roku istnieje jeszcze możliwość odebrania przez pacjentów tych dokumentów z Archiwum Zakładowego i Historii Chorób Instytutu. 

Więcej

Życzenia z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa

2018-11-21

Z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa Dyrekcja i Pracownicy Instytutu Hematologii i Transfuzjologii pragną przekazać wszystkim osobom, którym bliska jest idea honorowego krwiodawstwa wyrazy głębokiej wdzięcznosci i uznania za wspaniały dar serca, za bezinteresowność i ogromne pokłady wrażliwości na potrzeby innych.

Więcej

Grant w ramach konkursu OPUS Narodowego Centrum Nauki

2018-11-20

Z przyjemnością informujemy, że Instytut Hematologii i Transfuzjologii w 15 konkursie OPUS Narodowego Centrum Nauki zdobył grant pt. „Rola kinaz seryny 10 histonu H3 (H3S10) w deregulacji transkrypcji w chłoniakach rozlanych z dużych komórek B” .

Kierownikiem projektu jest prof. dr hab. Przemysław Juszczyński. Celem projektu jest zrozumienie sposobu, w jaki białka wprowadzające jedną z modyfikacji epigenetycznych (fosforylacja histonu H3 w pozycji seryny 10), regulują transkrypcję, czyli przepisywanie informacji genetycznej z DNA  i działanie genów w chłoniaku rozlanym z dużych komórek B (DLBCL) . Farmakologiczne zablokowanie tych białek może mieć znaczenie w leczeniu chłoniaka DLBCL.

https://www.ncn.gov.pl/konkursy/wyniki/2018-11-16-opus15-preludium15

Kierownikowi Projektu gratulujemy i życzymy sukcesów!

Więcej

Przyznanie nagrody im Tomasza Jakuba Michalskiego

2018-10-30

tl_files/igrzabka/Foto2.jpg

Z wielką przyjemnością informujemy, że 22 października 2018, nasz pracownik, Pan dr Maciej Szydłowski otrzymał prestiżową nagrodę im. Tomasza Jakuba Michalskiego. Nagroda jest przyznawana od 15 lat przez Fundację im. Tomasza Jakuba Michalskiego wybitnym młodym pracownikom nauki, których badania i działalność naukowa przyczyniają się do zwalczania chorób nowotworowych. Przyznana nagroda jest uwieńczeniem dotychczasowych osiągnięć Pana Doktora.

Warto podkreślić, że w wybitnym gronie laureatów znajduje się jeszcze Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Jamroziak, Kierownik Oddziału Chorób Układu Chłonnego w Klinice Hematologii w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii.

Panu dr Maciejowi Szydłowskiemu gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Więcej

Archiwum

Wróć